Biografija sportiste Davida Belyavskog

Sadržaj:

Anonim

David Belyavsky je ruski gimnastičar koji se takmičio na Olimpijskim igrama. Uspio je da osvoji srebrnu medalju 2016. godine u ekipnom prvenstvu. Atletičar je dobio i bronzanu medalju za vježbe na šipkama. Osvojio bronzu i šipke na Evropskom prvenstvu. 2015. godine osvojio je Evropske igre u Bakuu.

Biografija Davida Belyavskog

David je rođen u gradu Votkinsk, Udmurtija, 23. februara 1992. godine. Od djetinjstva dječak je odrastao kao vrlo aktivno dijete, bio je nemiran. Osim toga, bio je neobično fleksibilan. Bio je u stanju da radi split, mostove i druge jednostavne vežbe sa velikom lakoćom.

David Belyavsky

Davida je odgojila njegova baka Ljudmila Viktorovna. Svojevremeno se bavila i sportom, možda je ljubav prema ovakvom načinu života na unuka prenijela preko gena. Ako obične bake gledaju razne TV emisije na TV-u, onda je Davidova baka voljela samo sportske kanale, uglavnom gimnastiku. I on je, zajedno s njom, sa velikim zadovoljstvom gledao gimnastičarke. Oni su za njega.bili su primjer, gotovo čarobnjaci. David je bio veliki obožavatelj Alekseja Nemova.

Rane godine

Dok je studirao u drugom razredu, David Belyavsky upisao se na gimnastiku. Ali pohađao je školski odjel oko mjesec dana. Nije je napustio jer ga to nije zanimalo. Jednostavno, prema riječima njegovog učitelja, znao je sve što su mogli naučiti u sekciji. Savjetovao je dječaka da ga pošalje u sportsku školu. Baka je poslušala savjet i odvela Davida u Votkinsk sportsku omladinsku školu "Znamya". Tamo mu je trener postao Sergej Zakirov. Nakon toga, David je na gimnastiku počeo gledati ne kao na zabavu, već kao na profesiju. Danima je nestajao na treningu, od ranog jutra do kasno u noć. Bio je u rangu sa svojim kolegama iz razreda, ali trener je želeo da nađe najbolje među svojim učenicima.

gimnastičar David Belyavsky

David Belyavsky je imao najbolje kvalitete za sportistu: veliku želju da postigne svoje ciljeve, težiti najboljim rezultatima.

Seljenje u Jekaterinburg

Kada je dječaku bilo oko dvanaest godina, primijetio ga je poznati trener Peter Kitaysky iz grada Jekaterinburga. A kada je imao četrnaest godina, preselio se tamo i upisao školu olimpijske rezerve. To je bio podsticaj za velike pobjede. Davidu je bilo jako teško kretati se, stvarno su mu nedostajali dom i prijatelji, ali je shvatio da je to neophodno za razvoj karijere. Peter Kitaysky se prisjeća da je dječak u početku bio vrlo stidljiv, čak i previše skroman.

Djeca koja su učila s njim pokušala su pomoćiDavida da se prilagodi lokalnim uslovima kako bi lakše podnio odvajanje od kuće. Ali budući da se Beljavskom zaista svidjelo to što radi, i da je u tome bilo nekih uspjeha, to mu je pomoglo. Gotovo uvijek je sebi postavljao cilj pobjede, i uglavnom je uspijevao.

gimnastika David Belyavsky

2008. godine se izjasnio, postao je osvajač srebrne medalje u umjetničkoj gimnastici u Švicarskoj, tada je bio dio ruskog juniorskog tima. Ekipu su činili Garibov Emin, Beljavski David, Pakhomenko Igor, Matvey Petrov i Ignatenkov Kiril, postigli su 263 poena. Dobar rezultat su postigli i za prečku, za konja, za prstenove, šipke i preskok. U preskoku, David je također osvojio srebrnu medalju.

Godine 2009, David je postao četvorostruki šampion na Olimpijskom festivalu mladih u Tampereu, Finska. Osvojio je prvo mjesto u višeboju u vježbama na podu i na ringovima.

Kada su u Japanu bila takmičenja u umjetničkoj gimnastici, David Belyavsky je osvojio zlato za skok, srebro za vodoravnu šipku i bronzu za konja s hvataljkama. Ali u višeboju je napravio nekoliko grešaka u vježbama na ringovima i tako zauzeo četvrto mjesto.

Rusko prvenstvo

U preskoku je osvojio srebro na prvenstvu Rusije, nakon čega je ušao u reprezentaciju Rusije na Evropskom prvenstvu u Birminghamu. Ali zbog prirodnih fenomena, nisu mogli da polete i učestvuju u takmičenju.

biografija Davida Belyavskog

Na Kupu Rusije, koji je održan ugrad Čeljabinsk, David je ušao u finale sa pet granata. Kada je bilo finale višeboja, bio je u prednosti, ali je potom postao četvrti, jer je pao na konja jer je pogrešno stavio ruku. Ali uspio je osvojiti zlato u vježbama na parketu, prestigavši najboljeg gimnastičara Evrope Antona Golotsutskova, ali je postao drugi u preskoku. Tako se gimnastičar David Belyavsky pridružio timu za Svjetsko prvenstvo, gdje je Rusija zauzela šesto mjesto.

Druge pobjede

Kada su Olimpijske igre u Londonu održane 2009. godine, David je zauzeo šesto mjesto u ekipnom prvenstvu, peto u ukupnom prvenstvu i sedmo na konju. Ovu zaslugu je dobio sportista kada je bio dio tima.

Kao dio reprezentacije Rusije, gimnastičar Beljavski je osvojio srebro na Olimpijskim igrama, koje su održane u Rio de Janeiru, za timski višeboj, i bronzu za vježbe na šipkama. Osim toga, sportista ima još mnogo nagrada u svojoj kasici prasici. Odlikovan je i Poveljom za zasluge predsjednika Ruske Federacije za sportska dostignuća na XXVII Svjetskoj ljetnoj univerzijadi u Kazanju 2013. godine.