Najbolji sportisti Kazahstana u protekloj 2017

Sadržaj:

Anonim

Krajem godine, neke sportske informativne publikacije sprovode anketu među svojim čitaocima kako bi odredile najbolje sportiste u Kazahstanu. Kao rezultat, svaki portal predstavlja svoju verziju kategorija i nominacija. Identifikacija najboljih je proces stalne debate. Stoga, hajde da uradimo sopstvenu istragu, na osnovu prosečne ocene svih dobijenih rezultata. U ovom članku sakupili smo najbolje sportiste Kazahstana, čija su imena sada navedena u svjetskim sportskim ocjenama.

1. mjesto - Genady Golovkin (boks): 75, 3% glasova

U 2017., poznati sportista Kazahstana - bokser Genady Golovkin (također poznat kao Triple G) imao je samo 2 borbe. Prvi je održan 18. marta protiv Daniela Jacobsa za titulu prvaka u četiri kategorije odjednom (IBF, WBA, WBO, WBC). U istoj borbi osvojena je i titula super šampiona prema časopisu The Ring. Ovo je takođe značajan događaj. Genadij Golovkin je već šampion u svim navedenim statusima. Stoga je kazahstanski bokser samo odbranio svoju titulu.

Genady Golovkin

U Golovkinovoj profesionalnoj karijeri ova borba je bila prva po pitanjučinjenica da je bokser vodio borbu od 12 rundi. Bilo je teško. Međutim, Gennady je još jednom dokazao superiornost svjetskog prvaka u svojoj težinskoj kategoriji.

Druga borba održana je 16. septembra 2017. protiv Meksikanca Saula Alvareza. Uoči tuče svi svjetski mediji bili su puni naslova da je tuča senzacionalna. Svi pojasevi Genadija Golovkina stavljeni su na crtu. Sudije su odlučile proglasiti neriješeno. Ovo je izazvalo mnogo kontroverzi među stručnjacima i ljubiteljima boksa. Kazahstanski Triple G nije imao prethodnih remija u karijeri.

Gennady Golovkin je imao neverovatno uspešnu godinu i zaslužuje da bude broj jedan na rang listi najboljih sportista u Kazahstanu.

2. mjesto - Kairat Eraliev (boks): 7,3% glasova

27-godišnji bokser Kairat Yeraliev osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom bokserskom prvenstvu 2017. u Hamburgu, a osvojio je i bronzu na prvenstvu Azije u Taškentu u kategoriji bantam (do 56 kg). Pobjedivši Amerikanca u finalu, Kairat Yeraliev je svojoj zemlji donio prvo zlato na svjetskom prvenstvu.

Kairat Eraliev

3. mjesto - Akzhurek Tanatarov (slobodno rvanje): 3,7% glasova

Tri najbolja sportista Republike Kazahstan zatvara Akzhurek Tanatorov, koji je 2017. godine uspio osvojiti zlatnu medalju na prvenstvu Azije i bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u težinskoj kategoriji do 70 kg. Prethodno je sportista osvojio bronzu na Olimpijskim igrama 2012. Iznenađujuće je da su u našem vrhu sve nagrade ponijeli predstavnici borilačkih sportova. Slučajnost? Teško.

AkzhurekTanatorov

4. mjesto - Meirambek Ainagulov (grčko-rimsko rvanje): 3, 1% glasova

U avgustu 2017. Meirambek je postao viceprvak svijeta u kategoriji do 59 kg (takmičenja su održana u Parizu). U maju iste godine, grčko-rimski borac osvojio je srebrnu medalju na Azijskom takmičenju u New Delhiju.

Kazahstan je osvojio zlato

Mnogi stručnjaci predviđali su sportistu bezuslovnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Parizu. Međutim, ispalo je malo drugačije. Meirambek Ainagulov je mlad i perspektivan rvač. Stoga je sasvim moguće da će nas iduće godine obradovati velikim pobjedama.

5. mjesto - Alexey Lutsenko (cestovni biciklizam): 2,7% glasova

Kazahstanski biciklista Aleksej Lucenko

Profesionalni kazahstanski drumski biciklista Aleksej Lucenko u proteklih godinu dana postao je osvajač zlatne medalje pete etape Vuelta a España, šampion Azije u Bahreinu, a takođe je uspeo da se domogne bronze u jednodnevnoj trci Dwars door Vlaanderen (Holandija) i trijumfalno završio petu etapu Tour of Almaty (pobijeđen 4 puta zaredom). Impresivan rezultat Alekseja definitivno zaslužuje više mesto. Ali šta učiniti ako biciklizam nije dovoljno popularan sport u Kazahstanu.

6. mjesto - Nikita Panasenko (biciklistička staza): 2,6% glasova

Nikata Panasenko drumski biciklista

Ovaj malo poznati kazahstanski biciklista uspio je da osvoji dvije zlatne medalje na biciklističkoj stazi Svjetskog kupa. Nikita Panasenko je zaista impresionirao navijače Kazahstana. To se dogodilo kada je strateški pobijedio svog glavnog konkurenta - grčkog biciklistu Christosa Volikakisa - i postao osvajač zlatne medalje. Ovaj tip je budućnost kazahstanske biciklističke staze.

7. - Albert Linder (dizanje utega): 2,5% glasova

Albert Linder

Albert Linder je mladi dizač tegova iz Kazahstana koji je postigao uspjeh na prvenstvu Azije 2017. godine (Ashgabat) u kategoriji do 69 kg. Iste godine, atletičar je osvojio zlatnu medalju na Ljetnoj Univerzijadi u Tajpeju. Njegov glavni konkurent bio je sjevernokorejski atletičar Kim Myung-hyuk. Međutim, Albert je uspio da ga nadigra, koristeći samo dva od tri moguća pokušaja.